Kripto paraya yeni yeni ilgi duymaya başlayan ve yatırım yapmak isteyenler bir cüzdan arayışına girerler. Kripto para cüzdanı seçerken cüzdanın hangi coinleri desteklediği de çok önemli. Eğer birden fazla kripto paraya yatırım yapacaksanız bol çeşitli kripto cüzdanları seçmenizi tavsiye ederiz. Peki en iyi kripto para cüzdanları hangileri? Bu yazımızda mobil telefonlar için en iyi kripto para cüzdanlarını sıraladık.

Guarda Mobile Multiwallet

Guarda Mobile Multiwallet hem birçok kriptoyu desteklemesiyle hem de kriptolar arasında exchange özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Başta Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash olmak üzere birçok kripto parayı destekliyor. Exchange özelliği sayesinde örneğin Bitcoin ve Ethereumu hiçbir borsaya aktarmadan takas edebiliyorsunuz. Kullanım kolaylığıda cabası! Cüzdanın hem iOS hem Android hem de Chrome tarayıcı uzantısı versiyonları bulunuyor. Hangi kripto paraları desteklediğini bu linkten daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

guarda mobile wallet

Coinbase Wallet

Coinbase Wallet’da Guarda gibi bir çok kripto parayı destekliyor. Cüzdanların SegWit ve Legacy formlarınıda destekliyor. Üstelik Coinbase’de hesabınız varsa fonlarınızı çok basit bir şekilde Coinbase Wallet’a aktarabiliyorsunuz. Cüzdanın hem iOS hem de Android versiyonları var. Daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

coinbase wallet

Blockchain Wallet

Blockchain Wallet Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Stellar olarak 4 çeşit kripto parayı destekliyor. Blockchain Wallet’da Guarda gibi kriptolar arasında exchange yapabilmenize olanak tanıyor. Cüzdanınıza hem mobil uygulamanızdan hem de tarayıcı üzerinden erişebiliyorsunuz. Cüzdanın iOS ve Android sürümleri var. Cüzdanınızı hemen bu adresten oluşturabilirsiniz.

blockchain wallet

Daha fazla yazı için bizi Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.