Piyasa kamu bankalarının döviz satışları, Merkez Bankası’nın aldığı tedbirler, S-400 hava savunma füzeleri ve İstanbul belediye başkanı seçimlerini izlerken dolar/TL güne 6.10’un altında başladı. Dolar/TL geçen hafta Merkez Bankası’nın ek sıkılaştırma tedbirlerinin ardından 5,98 seviyelerine kadar çekilmişti. Dün piyasaların açılmasıyla hızlı bir yükseliş yakalayan dolar 6,13 seviyelerine kadar tırmandı. Akşam saatlerinde düşük hacimli piyasada önemli bir değişim yaşanmadı. Dolar saat 14:00 itibariyle 6,0274 TL’den, Euro ise 6,7602 TL’den işlem görüyor.

Teslim Tarihini Erteleyin Çağrısı

ABD yetkilileri, Ankara’nın çalışma grubu önerisinin olası onayı karşılığında, S-400 savunma sisteminin mevcut durumda Temmuz olarak planlanan teslim tarihinin ertelenmesini istedi. Ancak üst düzey bir Türk yetkili, Ankara’nın S-400 alımı konusunda geri adım atmayacağına ilişkin yaklaşımını tekrar dile getirdi.

Döviz kurlarını anlık olarak buradan takip edebilirsiniz. Daha fazla haber için bizi Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.