Günümüzde hemen hemen herkes Bitcoin’i uzaktan yakından bir yerden duymuştur. Kimisi duyduğu günden yatırım yapmaya başlamış kimisi de nasıl alınır diye araştırmaya başlamıştır. Peki bitcoin nasıl alınır?

Borsaya Üyelik

Bitcoin alabilmemiz için ilk olarak bir borsaya üye olmanız gereklidir. Üye olabilmeniz ve alım-satım yapabilmeniz için de 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Türkiye’de hizmet veren birçok yerli borsa bulunmaktadır. Btcturk, Paribu gibi firmaların hacimleri yüksek olduğu için Bitcoin alıp satmanız kolay olacaktır. İstediğiniz birinden üyelik açabilirsiniz.

Kimlik Onayı

Alım-satım yapabilmek için borsalar KYC yani kimlik onayı istemektedirler. Bu uygulamanın amacı ise güvenliktir. Kimlik onayı yaptığınız kişi haricinde yapılan transferler transferi yapan hesaba geri gönderilmektedir. Yani kendi adınıza olmayan banka hesabı dışında borsaya para transferi gerçekleştiremezsiniz.

kimlik

Para Transferi ve Alım Emri Girişi

Borsaya kendi adımıza olan banka hesabından para transferi yaptıktan sonra Bitcoinlerimizi almaya hazırız. Gelişmiş alım satım veya kolay alım satım bölümlerine tıklayarak elimizde olan TL tutarı kadar alım emri giriyoruz. Eğer borsadaki mevcut Bitcoin Satış Emirlerinin altında bir alım emri girdiyseniz emriniz karşılığını bulana kadar beklemede kalacaktır. Aksi halde hemen gerçekleşecektir.

Cüzdana Çekmek

Son kalan adım ise Bitcoinlerimizi cüzdana çekmek. Dilerseniz paranızı borsada da tutabilirsiniz. Ama çekmek isterseniz size bir cüzdan lazım. Size uygun olan cüzdanı seçmek için sizi En İyi Kripto Para Cüzdanları yazımıza bekliyoruz. Burdan aldığımız cüzdan adresiyle de çekim bölümünden Bitcoinlerimizi cüzdan adresimize çekiyoruz. Hepsi bu kadar basit. Daha fazla yazı için bizi Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.