Zaman zaman dalgalanmalar yaşanıyor olsa da altın hızlı tırmanışına devam edecek gibi gözüküyor. Siyasi ve ekonomik dalgalanmaların ayyuka çıktığı bu günlerde yatırımcıların gözü kulağı altın fiyatlarında. Piyasaların kapanmasının ardından kısa bir süre düşüş yaşayan altın hafta başına düşüşle başladı. Bu da altın fiyatlar ne olacak sorusunu yeniden gündeme getirdi.

Haftaya yüzde %0.30’luk bir düşüşle başlayan gram altın 244 TL oldu. Buna bağlı çeyrek altının fiyatı 400 TL, cumhuriyet altının fiyatı ise 1.656 TL oldu. Elbette bu düşüşün ardında yatan sebebin dolar kuru üzerinde meydana gelen gevşemenin olduğu çok açık.

Altın Fiyatları Ne Olacak?

Yeni bir parite gerilemesinin ardından USD’de agresif bir artış söz konusu olur ise altın fiyatlarının yükseleceği net bir gösterge. Üstelik 1 Mayıs İşçi Bayramının yaklaşması ve seçimlerdeki belirsizlik de hesaba katıldığında altındaki yükselişin devam edeceği çok açık.

Yaz ayının gelmesi ve düğün sezonunun açılması ile birlikte evleneceklerin gözü kulağı altın fiyatlarında. Hafta sonu bir düşüş yaşamış olan altın yatırımcıları sevindirmiş olsa da hafta başında hafif bir düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Şimdi en çok merak edilen konu ise altın fiyatlarının önümüzdeki birkaç ay içerisindeki seyri. Ancak devam eden seçim gerginliği ve bekleyen 1 Mayıs bayramı nedeni ile beklenen düşüşün gerçekleşmeyeceği düşünülüyor.

Daha fazla haber için bizi Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.